Iš viso: 0.00 €

5 patarimai, kad ir žiemą kapas visada atrodytų gražiai

Vasarą pagrindinis kapų priežiūros darbas – laistymas, ravėjimas. Na, o žiemą? Šaltuoju metų laiku kapų priežiūra šiek tieks apsunksta. Jau nuo lapkričio grėbiame šūsnis lapų, vėliau rūpinamės šaltį atlaikančiais augalais ir papuošimais. Dalinamės patarimais, ką daryti, kad net ir labai šaltą bei snieguotą žiemą kapas visada atrodytų gražiai.
 

1. Rinkitės šalčiui atsparias arba džiovintas gėles

Artėjant žiemai kapą puoškite žiemoti galinčiais augalais. Gražiai ant kapo atrodys įvairiaspalviai viržiai, smilginiai augalai, tujos, kiti spygliuočiai. Reiktų tik pažymėti, kad pagal naujas kapinių tvarkymo taisykles, negalima sodinti kapinėse medžių ar kitų augalų, kurie auga didesni kaip 1,50 m. Tačiau net ir tujų, eglių, kėnių, pušų dabar galima įsigyti žemaūgių, užaugančių iki 1 m ar žemesnių.

Gyvus augalus taip pat galite pakeisti kankorėžių, šakų, džiovintų uogų ar vaisių kompozicijomis – tokios puokštės kapą puoš visą žiemą ar net ilgiau. Dar viena išeitis – džiovintų gėlių puokštės. Iš anksto suplanavę, susidžiovinę įvairių gėlių ir lapų, puokštę nesunkiai sukursite ir patys namie.
 

2. Teks palaukti, kol sniegas nutirps

Norėtumėte papuošti kapą, tačiau jis visas užverstas sniegu? Specialistai pataria jo nekasti ir tiesiog palaukti, kol sniegas nutirps. Besidarbuodami įvairiais įrankiais galite subraižyti granito gaminius, pažeisti užrašus. „Tyli kalva“ pataria, kad spaudžiant šalčiui antkapiai ir paminklai turėtų būti valomi su sausa šluoste, nenaudojant vandens, kad nepakenktumėte granito gaminiams.
Paprasčiausias būdas papuošti apsnigtą kapą – tiesiog į sniegą įstatykite kelias žvakutes arba puokštę padėkite ant sniego pusnies.
 

3. Atidžiai dėkite žvakes

Nestatykite žvakių labai arti paminklo ar tiesiog ant pliko antkapio. Esant dideliems temperatūrų skirtumams galite pažeisti granito gaminius. Jie gali aprūkti, blogiausiu atveju – įskils akmuo. Žvakes stenkitės padėti tolėliau nuo paminklo ir ant nedegaus padėkliuko – taip išvengsite pažeidimų.
 

4. Minimalizmas ir estetika

Jau esame minėję, kad kapinėse šiuo metu populiarus minimalizmas. Patartume jo laikytis ir žiemą. Neapkraukite kapo itin ryškiomis įvairių spalvų gėlėmis. Nederančios spalvos atrodys neskoningai. Jei vis dėlto nenorite tik baltų gėlių – rinkitės geltonas ar tamsiai violetines, juodas. Šios spalvos artimos sakralinei tematikai.
Taip pat kviečiame prisidėti prie aplinkosaugos ir nesirinkti gaminių iš plastiko. Tiek dirbtinės gėlės, tiek žvakės plastikiniuose indeliuose yra netinkamos perdirbti ir suyra tik per labai ilgą laiką.
 

5. Paminklai ir antkapiai pritaikyti žiemai

Paskutinis patarimas tiems, kurie planavo žiemą sutvarkyti mirusiojo kapą. Jums tokios minties greičiausiai teks atsisakyti. „Tyli kalva“ specialistai pataria, kad prieš montuojant paminklą ir antkapį, derėtų palaukti šiltesnių orų. Žiemą labai sunkiai džiūsta klijai, kuriais granito gaminiai montuojami prie pamatų. Atsiranda grėsmė, kad paminklas nugrius arba pakryps. Yra net rizika saugumui – juk granito gaminiai išties nelengvi.
Pavasarį, vasarą klijai ir kitos rišamosios medžiagos džiūsta greičiau. Granito gaminiai tuomet įmontuojami labai stabiliai. Vasarą sutvirtėjus medžiagoms, sugulus žemėms, statiniai vėliau gražiai stovės daugybę metų.
Reiktų taip pat pabrėžti, kad įmonės „Tyli kalva“ gaminami paminklai ir antkapiai nebijo nei šalčio nei kaitros. Jei gaminys kokybiškas – nesutrūkinės ir nesuskils spaudžiant net ir didžiausiam šaltukui ar nuolat kaitinant saulei.

 
 
Tikimės, kad patarimai buvo naudingi ir kapų priežiūra jums taps dar lengvesnė. Tačiau, jei turite kitų klausimų – maloniai kviečiame susisiekti su mumis. Atsakysime ir patarsime, kaip sukurti gražų, originalų kapo dizainą, kurį taip pat būtų lengva prižiūrėti!