Iš viso: 0.00 €

Kapaviečių rekonstrukcija

 
Laikas negaili nieko – net akmens, kuris atrodo yra amžinas ir išlieka toks pat metų metus. Deja, rūgštūs lietūs, natūrali korozija ir nuolatinė žmonių veikla kapinėse tampa pagrindinėmis priežastimis, dėl ko bėgant laikui pasikeičia kapavietės išvaizda. Tačiau to nereikia išsigąsti, nes tai yra puikiai sutvarkoma profesionalų. Atkurti pradinę kapo išvaizdą padės kapavietės, antkapių ir paminklų restauravimas.

 

“Tyli kalva” komanda rekonstruoja ir restauruoja - atnaujina senus ar apgadintus paminklus, antkapius, kapavietes bei jų apdailos objektus. Tai labai individualus procesas, reikalaujantis kruopščios mūsų meistrų apžiūros, kad kapavietė būtų sutvarkyta tinkamai ir atrodytų lyg nauja. Paminklų atnaujinimas vykdomas vietoje arba mūsų dirbtuvėse. Paryškiname užrašus, atnaujiname kryželius, stulpelius, kitus kapavietės apdailos objektus taip sutaupydami ne tik pinigų, bet ir laiko – juk jau įprasta kapavietė ir vėl atrodo kaip nauja, nereikia dairytis naujos!

Kaip atliekama paminklų rekonstrukcija?

Kapavietės paminklą galima atnaujinti dviem būdais. Pirmasis labiau kosmetinis, kuomet nuo paminklinio akmens pašalinama per metus susikaupusi žaluma, samanos, kerpės. Šis darbas atliekamas specialių įrankių bei priemonių pagalba, o rezultatas kokybiškas ir akivaizdus. Antrasis paminklo atnaujinimo būdas – techninis, kai norima iš pagrindų atnaujinti esamą paminklą ir/ar rekonstruoti, renovuoti visą kapavietę. Specialistui įvertinus kapavietės būklę, aptarus norimo rezultato viziją bei pasidalinus patarimais į ką reikėtų atsižvelgti, kad kapavietė ir vėl daug metų atrodytų lyg nauja, dažniausiai paminklas nuimamas ir nugabenamas į dirbtuves. Tikėtina, kad atnaujinant kapavietę reikės perbetonuoti jos pamatus. Taip pat paminklo atnaujinimas gali vykti pakeičiant jo formą, pakeičiant paviršiaus faktūrą ar įkomponuojant naujų puošybos elementų. Galima iš vienos dallies paminklo padaryti trijų dalių bei įkomponuoti kitokio tipo akmenį. Užrašai gali būti ne tik atnaujinami, bet ir įtvirtinti iš metalo, bronzos. Atlikus suplanuotus darbus, paminklas sumontuojamas atgal į kapavietę. 

Trumpai, pagrindiniai kapo sutvarkymo darbai: kapo apvado betonavimas, granite apvadėlių dėjimas (jei bus pilama skalda ar renkamasi biri danga), pasirenkamas ir statomas paminklas, kiti kapavietės puošybos elementai ir galiausiai pilama skalda, kuriama kompozicija, kapavietė apželdinama atsižvelgiant į būsimas augimo sąlygas.

Kapaviečių, antkapių ir paminklų restauravimas yra labai individualus procesas. Jei kapu nebuvo rūpinamasi dešimtmetį ar ilgiau, turime jį apžiūrėti. Mūsų meistrai įvertins darbus, kuriuos reikia padaryti, kad kapavietė būtų sutvarkyta tinkamai.

Kapavietės rekonstrukcija apima šiuos darbus:

➤ Paminklų restauravimas ir jų dalių atnaujinimas, pastatymas;

➤ Antkapių / granitinių plokščių atnaujinimas ar pakeitimas;

➤ Kapavietės dengimas granito plokštėmis ant senojo antkapio;

➤ Paminklų mažosios architektūros pakeitimas (kryželiai, stulpeliai, kiti apdailos elementai);

➤ Užrašų ant paminklo išvalymas ir paryškinimas;

➤ Specialios granitinės lentelės pritvirtinimas (jei norima senus užrašus pašalinti ir vietoj jų parašyti naujus);

➤ Paminklo granitinės apdailos atnaujinimas;

➤ Ir kiti restauravimo darbai.
 


 

Kapaviečių, antkapių ar paminklų rekonstravimas įmonės “Tyli kalva” meistrų gali būti atliktas pagal kiekvieno užsakovo poreikius ir galimybes. Galimas kapavietės atnaujinimas, patobulinimas, kapavietės elementų perkomponavimai bei perstatymas. Paminklus ir kitus akmeninius kapavietės elementus atnaujiname savo partnerių dirbtuvėse, todėl darbus atliekame itin greitai. O dar labiau viską paspartina tai, kad mūsų meistrai dirba visoje Lietuvoje.

 kapaviete pries ir po

Jei lankant artimųjų kapus vis kyla mintis, jog norėtumėte kapavietėje kažką pakeisti - susisiekite su mumis jau dabar ir papasakokite apie kapą, kurį norite rekonstruoti ar papildyti naujais kapavietės elementais – duosime keletą patarimų ir pakonsultuosime visais rekonstravimo klausimais. Skambinkite ar rašykite žemiau nurodytais kontaktais.