Iš viso: 0.00 €

Kapų dengimas plokštėmis: privalumai, priežiūra ir kaina


Laikais, kuomet kiekvieną kapavietės elementą galime personalizuoti, pagaminti pagal išskirtinius matmenis ir norus, ne tik išlieka, bet  ir toliau stipriai populiarėja tokie tradiciniai kapavietės dekoravimo būdai kaip kapo dengimas granito plokštėmis. Toks paprastas dekoravimo būdas, o slepia tiek daug privalumų. Apie kiekvieną jų iš arčiau!
 
Kapų dengimas plokšte – itin praktiškas ir mažai priežiūros reikalaujantis kapo dekoravimo būdas. Puikiai tinkantis tolimų kapų apipavidalinimui, kuriuos pavyksta aplankyti rečiau nei norėtųsi. Kapo dengimas plokšte neleis augti piktžolėms, tad viso kapo priežiūra apsiribos tik periodišku dulkių bei lapų ar spyglių nušluostymu. O jei kartu pasirinksite ir nelepius augalus – aplankyti kapavietę galėsite dar rečiau, kadangi nereikės nerimauti dėl augalų. Kapo dengimas plokštėmis nereikalauja daug priežiūros pastangų, o kapas visuomet atrodo gražiai ir tvarkingai.

kapo dengimas granito plokste
 
Visos plokštės taip pat pasižymi ilgaamžiškumu – sunkus, tankus akmuo yra ypač atsparus mechaniniams ir cheminiams poveikiams. Granitas nebijo karščio, šalčio, todėl tinka įvairioms oro sąlygoms. Kapų dengimas puikiai tinka ir tuo atveju, jei ateityje planuojate tobulinti bendrą kapavietės dizainą, plokštes nesudėtinga nukelti, patraukti, jei ilgainiui laidosite daugiau artimųjų. Taip pat iš nepanaudotų plokščių galima sukurti papildomų kapavietės dekoro elementų. Dar viena idėja - kapų dengimas akmens plokštėmis tampa papildoma erdve visoms dizaino idėjoms realizuoti – užrašai, piešiniai ar net mažos skulptūros ras vietą kur nutūpti. Tai tampa ne tik mirusiojo atminimui, bet ir bendrų prisiminimų įamžinimui skirta vieta.

kapo dengimas plokste
 
Nusprendus dengti kapą granito plokšte, susiduriame su dar vienu iššūkiu, kaip išsirinkti tinkamiausią? Granitas pasižymi išskirtiniu universalumu. Daugybė akmens rūšių ir plačios apdirbimo galimybės leidžia atrasti tinkamiausia kapo apipavidalinimo variantą. Norint, kad sprendimas atitiktų visus lūkesčius, apgalvokite pagrindinius granito plokščių kriterijus.
 
Vieta. Ar daug tiesioginių saulės spindulių? Ar šalia yra medžių? Lygų paviršių lengviau nuvalyti, tačiau nešvarumai ilgainiui gali nublukinti glotnaus paviršiaus blizgesį. Tad priežiūra, bent minimali, bet kuriuo atveju būtina.
 
Spalva. Įprastai kapams pasirenkamos tamsesnės, solidesnės, natūralios spalvos – juoda, pilka, ruda, mėlyna, žalia, raudona. Kapavietė gali būti uždengta vienspalviu ar kelių spalvų akmeniu. Prieš renkantis plokštę reikėtų pagalvoti apie kitus kapavietės puošybos elementus: paminklą, vazas, augalus.
 
Forma, dizainas. Granito plokštės gali būti stačiakampės, uždengiančios visą kapą. Originalesnis sprendimas – dengti tik kapo dalį, iš granito formuoti asimetriškas, nelygių ar banguotų kraštų plokštes.

dengimas granito plokste
 
Įsivertinus visus šiuos kriterijus, išlieka paskutinis klausimas: kiek kainuoja kapavietės dengimas plokšte? Kapų dengimo akmens plokštėmis kaina gali būti labai įvairi, priklauso nuo pasirinkto akmens, plokštės apdirbimo ir dizaino sudėtingumo. Kiekvieno kapo dengimo plokšte kaina yra individuali ir “Tyli kalva” specialistų apskaičiuojama asmeniškai. Ir nors dengimo akmens plokštėmis kaina yra kiek aukštesnė nei kitų įprastų kapavietės dekoravimo būdų, tačiau tai ilgalaikė investicija – ilgą laiką nereikalingos jokios korekcijos, o jei atsiranda trūkumų, juos galima labai lengvai sutvarkyti. Ir daug metų akmuo atrodys vėl lyg naujas!