Iš viso: 0.00 €

Kapų dengimas plokštėmis: privalumai, priežiūra ir kaina

Laikais, kuomet kiekvieną kapavietės elementą galime personalizuoti, pagaminti pagal išskirtinius matmenis ir norus, ne tik išlieka, bet  ir toliau stipriai populiarėja tokie tradiciniai kapavietės dekoravimo būdai kaip kapo dengimas granito plokštėmis. Toks paprastas dekoravimo būdas, o slepia tiek daug privalumų. Apie kiekvieną jų iš arčiau!

Kapų dengimas plokšte – itin praktiškas ir mažai priežiūros reikalaujantis kapo sutvarkymo būdas, puikiai tinkantis toli esančių kapų apipavidalinimui, kuriuos pavyksta aplankyti rečiau nei norėtųsi. Kape uždengtame plokštėmis neauga piktžolės, tad viso kapo priežiūra apsiribos tik periodišku dulkių, lapų ar spyglių nušlavimu. O jei kartu pasirinksite ir nelepius augalus – aplankyti kapavietę galėsite dar rečiau - nereikės nerimauti dėl augalų. Kapavietės uždengtos plokštėmis nereikalauja daug priežiūros, o kapas visuomet atrodo gražiai ir tvarkingai.

 

kapo dengimas granito plokste

Visos kapavietėms skirtos plokštės pasižymi ilgaamžiškumu – sunkus, tankus akmuo yra ypač atsparus mechaniniams ir cheminiams poveikiams. Granitas nebijo karščio, šalčio, todėl tinka įvairioms oro sąlygoms. Kapų dengimas puikiai tinka ir tuo atveju, jei ateityje sugalvosite patobulinti bendrą kapavietės dizainą. Plokštes nesudėtinga nukelti, patraukti, jei ilgainiui laidosite daugiau artimųjų. Dar viena idėja - kapų dengimas akmens plokštėmis tampa papildoma erdve visoms dizaino idėjoms realizuoti – užrašai, piešiniai ar net mažos skulptūros. Tai tampa ne tik mirusiojo atminimui, bet ir bendrų prisiminimų įamžinimui skirta vieta.

Nusprendus dengti kapą granito plokšte, susiduriame su dar vienu iššūkiu, kaip išsirinkti tinkamiausią?

Granitas pasižymi išskirtiniu universalumu. Daugybė akmens rūšių ir plačios apdirbimo galimybės leidžia atrasti tinkamiausią kapo apipavidalinimo variantą. Norint, kad sprendimas atitiktų visus lūkesčius, apgalvokite pagrindinius granito plokščių kriterijus:

Vieta. Ar šalia yra medžių, ar kapavietė yra atvirame lauke? Lygų paviršių lengviau nuvalyti, nei grublėtą, todėl miške esančioms kapavietėms patariama rinktis poliruotą lygų granitą, kitais atvejais galima rinktis ir degintą, šiurkštaus paviršiaus akmenį.

Spalva. Įprastai kapams pasirenkamos tamsesnės, solidesnės, natūralios spalvos – juoda, pilka, ruda, mėlyna, žalia, raudona. Kapavietė gali būti uždengta vienspalviu ar margu akmeniu. Plokščių spalvą reikia derinti ir prie kitų kapavietės puošybos elementų: paminklo, vazų ar augalų.

Forma, dizainas. Granito plokštės gali būti stačiakampės, uždengiančios visą kapą. Originalesnis sprendimas – dengti tik kapo dalį, iš granito formuoti asimetriškas, nelygių ar banguotų formų plokštes.

kapo dengimas plokste

Įsivertinus visus šiuos kriterijus, kyla paskutinis klausimas: kiek kainuoja uždengti kapą plokšte?

Kapų dengimo akmens plokštėmis kaina gali būti labai įvairi, ji priklauso nuo pasirinkto granito, apdirbimo ir dizaino sudėtingumo. Kiekvieno kapo uždengimo plokšte kaina yra individuali ir “Tyli kalva” specialistų apskaičiuojama asmeniškai. Ir nors kapo dengimo plokštėmis kaina yra kiek aukštesnė nei kitų įprastų kapavietės dekoravimo būdų, tačiau tai ilgalaikė investicija –  nereikalingos jokios korekcijos, o jei atsiranda trūkumų, juos galima labai lengvai sutvarkyti. Juolab, kad plokštės kapams kaina sutaupo ir kitas kapavietės priežiūros išlaidas, tokias kaip skaldos keitimas ar sezoninis gėlių persodinimas. Tokiai kapavietei nėra būtini papildomi aksesuarai, ji visada atrodo puikiai. 

dengimas granito plokste