Iš viso: 0.00 €

Dažniausiai užduodami klausimai apie paminklus

Paminklai, antkapiai – į ką atsižvelgti juos renkantis?

 
Medžiaga
Tik iš patvarių, kokybiškų medžiagų pagaminti paminklai ir antkapiai ilgą laiką išsaugo savo pirminę išvaizdą. Tokie gaminiai atrodo estetiškai, tvarkingai, yra atsparūs neigiamam aplinkos poveikiui. Viena tvirčiausių, universaliausių medžiagų, kurią siūlome rinktis – granitas. Jis sukelia prabangos, didybės ir pagarbos įspūdį.
 
Dydis
Paminklai, antkapiai gali būti montuojami vienam, dviems ar daugiau žmonių. Nuo to priklauso ir granito gaminių dydis, nes dažniausiai ant jų rašomi mirusiųjų vardai. Jeigu tiksliai žinote, kad planuojate rašyti iki trijų vardų – galite rinktis mažesnį antkapį. Nežinant keliems mirusiesiems bus skirtas paminklas, rekomenduojama rinktis didesnį arba sudarytą iš lengvai keičiamų plokščių, lentelių.
 
Stilius
Granito gaminiai gali būti sukuriami atsižvelgiant į kiekvieno poreikius ir estetikos pojūtį. Siekiantiems minimalistinės kapavietės – verta rinktis plokščius antkapius, ant kurių nėra jokių išraižymų. Mėgstantys puošnumą, išskirtinumą, didingumą – renkasi įvairiais ornamentais ir raižiniais papuoštus paminklus. Be to, vertėtų atsižvelgti į visos kapavietės stilių bei spalvinę gamą.

Kiek kainuoja kapų tvarkymas?

 
Kapavietės įrengimo kaina priklauso nuo daugelio faktorių: ir nuo vietos reljefo, ir nuo pasirinkto paminklo medžiagos, išmatavimų, formos sudėtingumo, tvorelės, gėlynų ir kt. Todėl, neturint konkretesnių duomenų apie kliento pageidavimus bei kapavietės ypatumus, yra labai sudėtinga nurodyti, kiek gali kainuoti kapų tvarkymas, įrengimas. Siūlome šiuo klausimu susisiekti nurodytais telefonais. Kvalifikuoti darbuotojai išklausys Jūsų pageidavimus ir padės surasti optimalų sprendimą.

Ar paminklai / antkapiai turi būti užsakyti iš anksto?

 
Mes rekomenduojame užsisakyti paminklą ir kapavietės tvarkymo darbus iš anksto. Esant pašalui (dažniausiai lapkričio‑kovo mėnesiais) darbai kapuose nevykdomi, todėl per šį laikotarpį susidaro užsakymų eilė. Užsakę gaminius ar paslaugas iš anksto, būsite garantuoti, kad darbai bus atlikti Jums reikiamu laiku. Sudarant sutartį Jums tereikia pasakyti pageidaujamus terminus.

Kada po laidotuvių statomi paminklai ir antkapiai?

 
Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad dalinis kapų tvarkymas gali būti atliekamas ir anksčiau nei po vienerių metų. Būtent taip buvo daroma senesniais laikais. Kapavietės tvorelė ir paminklas statomas ant neliestos žemės. Tuomet visas betoninis pamatas „surišamas“ armatūra taip, kad sukritus duobės žemei, tvorelė ir paminklas nenukentėtų.

Kada po laidotuvių tvarkyti kapavietės vidurį?

 
Kapavietės viduryje, kelis mėnesius po laidotuvių, žemė gali keistis. Laidojant ji supurenama, todėl žemei reikia laiko susigulėti ir sukristi. Dažniausiai tai yra 3‑6 mėnesių laikotarpis. Praėjus 6 mėnesiams po laidotuvių, galima pasirūpinti ir kapavietės vidurio sutvarkymu, gėlyno įrengimu ar skaldelės užpylimu. Žinoma, taip pat reikia atsižvelgti į metų laiką bei oro sąlygas.

Kiek laiko gaminami / statomi paminklai?

 
Kapavietės įrengimo terminas priklauso nuo to, ar Jūs renkatės jau pagamintus gaminius, ar projektuojame bei gaminame paminklą ir kitas kapavietės įrengimo detales pagal individualų užsakymą. Jei pasirenkate pagamintą produkciją, paprastai visi darbai užtrunka nuo dviejų iki penkių savaičių. Jei, paminklą gaminame pagal individualų užsakymą – nuo mėnesio iki trijų mėnesių. Todėl, jeigu Jums ypatingai svarbi konkreti kapavietės sutvarkymo data, rekomenduojame neatidėlioti darbų užsakymo.

Kuo valyti poliruotą granito paviršių ?

 
Poliruotą granito paviršių rekomenduojame valyti riebalų neturinčiais valikliais. Jeigu paminkle ar antkapyje iškaltos raidės „užaugo“ nešvarumais, juos išvalysite kietu šepečiu (ne metaliniu) ir ūkinio muilo / vandens tirpalu. Taip pat reiktų valyti ir nepoliruotus (bučarduotus, pjautus, tašytus) granito paviršius.
Jeigu akmens paviršius yra labai stipriai išteptas (cementas, riebalai...), tada paminklo paviršių reiktų nušveisti kietu (ne metaliniu) šepečiu, naudojant riebalus tirpdančius tirpalus (pvz., „Ultra-Stripper“ gelį).
 
Retkarčiais paminklai ir antkapiai gali nukentėti ir nuo grafičių menininkų. Jeigu granito gaminiai buvo užtepti dažais, juos galima nuvalyti specialia, dažus šalinančia pasta (pvz., „Wall Clean“).
 
Norint apsaugoti paminklą nuo pelėsių ir dumblių, naudojamos specialios priemonės, kurios šalina ir neleidžia formuotis dumblių ir pelėsių nuosėdoms (pvz., „Algakill“). Priemonę pakanka naudoti dukart į metus. Rekomenduojame šią procedūrą atlikti rudenį ir pavasarį.
 
Apsaugoti paminklą nuo pelėsių bei palengvinti paminklų priežiūrą padeda ir impregnantai. Jie įsigeria į nuvalytą paviršių ir, nekeisdami akmens išvaizdos, suteikia akmeniui labai gerą apsaugą nuo vandens bei purvo įsigėrimo bei pelėsių susiformavimo.

Raidės, iškaltos granite, sušlapintos praranda ryškumą – kaip to išvengti?

 
Granitas yra sudarytas iš mineralų, o mineralai turi dar smulkesnių mikromineralų. Kai granitas sušlampa, vanduo užpildo tarpelius tarp mineralų ir mikromineralų. Šviesa krinta ant šlapio granito, dalis spindulių, pasiekę vandens paviršių, lūžta bei išsisklaido. Todėl ne visi spinduliai atsispindėję sugrįžta į mūsų akis, nes dalis spindulių pakeitė kryptį. Norint to išvengti, mes rekomenduojame iškaltas raides padengti specialiu gruntu su dažais.