Iš viso: 0.00 €

Prieš ir po rekonstrukcijos

Aiškiausiai atliktus darbus galima pamatyti ir įvertinti palyginus kapų nuotraukas prieš ir po (šiame skyrelyje esantys pavyzdžiai parodo akivaizdžius skirtumus) profesionalios darbuotojų komandos prisilietimo. Peržiūrėję galeriją pamatysite, kaip mūsų įmonė gali sutvarkyti jūsų artimojo kapą.
Senesni kapai gali būti pertvarkomi ar rekonstruojami norint skirti jų priežiūrai mažiau laiko (anksčiau kapuose būdavo sodinama daugiau augalų, dabar jų mažiau, kad nereikėtų dažnai ravėti ir laistyti, sodinti augalų, o likusią kapo dalį sudaro skaldelė ar granitas) arba norint atnaujinti tai, ką pakeitė bėgantis laikas, sniegas ir lietus – nublukusius užrašus ant paminklų ir kt. Taigi pagrindinis užsakovų tikslas dažniausiai būna supaprastinti kapo priežiūrą (ypač dažnos priežiūros reikalauja kapai, esantys prie medžių, ypač spygliuočių, nes nuolat reikia nurinkti prikritusius lapus ar spyglius) arba restauruoti pasenusius paminklus, tvoreles, plyteles. Per ilgą laiką ant paminklo gali susikaupti samanos, kerpės – tokiu atveju jos pašalinamos. Jei reikia, perbetonuojami pamatai, galima pakeisti paminklo formą, paviršių, pridėti puošybos elementų.

Nuotraukų galerijoje matote, kaip tokie tikslai įgyvendinami, kokios priemonės naudojamos. Galbūt peržiūrėjus pavyzdžius jums kils idėjų, kaip turėtų atrodyti jūsų artimojo kapas, galėsite aiškiau įsivaizduoti, kaip atrodo mūsų atlikti darbai.

Įdomu: senovėje, etnologų teigimu, kaimo žmonės taip pat kaip ir mes šiandien neturėdavo daug laiko kapų priežiūrai, todėl ant kapo augdavo tik žolė ir koks nors vienas pasodintas krūmas (paprastai bijūnas ar diemedis), o gėlių darželiai būdavo tik prie namų.