Iš viso: 0.00 €

Kapų tvarkymas: kas šiuo metu madingiausia?

Planuojate sutvarkyti ir papuošti išėjusio artimojo kapą? Tad jums turbūt bus įdomu sužinoti, kokios kapų tvarkymo tendencijos šiuo metu vyrauja, kokie paminklai ir antkapiai madingiausi. Apžvelgiame populiariausius kapų tvarkymo aspektus – gal kažkurie pravers ir jums.
 
 

1. Modernėja viskas – paminklai ir antkapiai taip pat

Šiuolaikinės technologijos leidžia sukurti vis kitokių formų, išgauti tam tikrus raštus, užrašus. Pasidairius kapuose galima išvysti labai unikalių, modernių variantų. Kai kurie – tikri meno kūriniai.
Vis daugiau klientų ieško išskirtinių, tik jiems sukurtų sprendimų. Žmonės siekia, kad kapų dizainas atspindėtų tiek išėjusiojo gyvenimą, tiek jų pačių liūdesį ir pagarbą. Tad jei anksčiau kapinėse vyravo panašūs paminklai ir antkapiai, tai dabar tokių vis mažiau. Kiekvienas unikalus, savaip išskirtinis.
Labai ilgai kapuose vyravo juoda, raudona spalvos. Šiuo metu jau galima išvysti ir kitokių spalvų granitų. Pastebime, kad ypač populiarus tapo mėlynuoju perlu vadinamas akmuo. Taip pat kažkuriuo metu buvo išnykusi skulptūrų paklausa. Dabar skulptūros vėl madingos – kapuose galima pamatyti angelo, medžio rūpintojėlio pavidalo tiek didesnių, tiek mažesnių skulptūrų.
Įmonė „Tyli kalva“ jau gali pasiūlyti ir skulptoriaus paslaugas. Modernios technologijos leidžia gražiai sujungti granitą ir kitas medžiagas – stiklą, marmurą, medį. Tiek antkapiai, tiek paminklai gali būti sukurti iš dviejų ar daugiau skirtingų medžiagų. Taip kapas papuošiamas tikru išskirtiniu, unikaliu meno kūriniu.
 
Daugiau apie skulptoriaus paslaugas skaitykite čia.
 

2. Minimalizmas

Kažkada buvo populiarūs ryškūs, iš toli akį traukiantys kapai. Dabar ryškius granitus, įvairiaformius paminklus ir antkapius pakeitė – minimalizmas. Šiuo metu ant bangos vienspalviai granitai, lygių formų, vienodų spalvų paminklai ir antkapiai. Klientai vis dažniau ieško ramaus, tolygaus varianto tik su vienu tam tikru akcentu.
Vis dėlto, jei jums patinka ryškūs kapavietės sprendimai – „Tyli kalva“ taip pat gali pasiūlyti akį traukiančių spalvų granitų, išraiškingų formų gaminių. Toks kapas tikrai neliks nepastebėtas.
 
Tiek minimalistinių, tiek ryškesnių kapų tvarkymo pavyzdžių rasite čia.
 

3. Praktiškumas

Persikraustėte gyventi į kitą miestą, o gal emigravote į kitą šalį? Artimųjų kapai toli – tad aplankyti juos galite itin retai? Tokiu atveju kapavietę tvarkykite kuo praktiškiau. Kapą uždenkite gražiu antkapiu – palikite kuo mažiau vietos želti žolėms. Rinkitės tokios spalvos granitą (ne per tamsų ir ne per šviesų), ant kurio mažiau matysis purvas. Patariame nesodinti ir nemerkti gėlių – joms nuvytus kapas atrodys netvarkingai.
Jei vis tik norite pasodinti gėlių – patartume rinktis ilgamečius augalus, žaliuojančius visus metus. Taip pat svarbu, kad augalai nemestų lapų. Tokios yra dauguma tujų, kitų krūmų – jų dabar galima rasti įvairių rūšių ir spalvų.
Neparanku šiuo atveju ir kapą užpilti skaldele ar akmenukais. Net ir patiesus specialią plėvelę, kartais prasikala žolės, akmenukų tarpuose rudenį prisirenka lapų. Skalda ir akmenukai reikalauja nedidelės priežiūros, tačiau, jei kapą aplankysite tik kartą per metus ar rečiau, jis neatrodys gražiai.
 
 
Tikimės, kad šie patarimai jums buvo naudingi. Tačiau taip pat norėtume patarti pasikliauti ir savo skoniu. Jei jums gražu ir artima širdžiai – kodėl gi ne? Skonis net ir kapo papuošime yra labai individualus. Kas vienam gali atrodyti visiška beskonybė – kitam labai gražus kūrinys.
Todėl kviečiame susisiekti su mumis, diskutuoti su mūsų dizaineriais bei skulptoriais ir taip atrasti tinkamiausią sprendimą. Jums bus sukurti unikalūs, išskirtiniai paminklai, antkapiai ar kiti granito, marmuro gaminiai, prie kurių jums bus gera ateiti aplankyti išėjusio artimo žmogaus.