Iš viso: 0.00 €

Kaip išsirinkti paminklą kapams?


 
Paminklai kapams Lietuvoje gaminami daugybės įmonių, vežami iš Kinijos ir kitų šalių. Paminklais prekiaujama prekybos centruose ir internetu. Siūlomi skirtingų medžiagų, stilių, spalvų antkapiai ir paminklai. Pasiūla – išties labai didelė ir įvairi. Tad kaip nesutrikti ir išsirinkti tinkamiausią paminklą. Štai penki patarimai, kurie padės lengviau apsispręsti.
 

Išsirinkite paminklo dizainą arba sukurkite jį kartu su dizainere


Turite patikusio paminklo nuotrauką telefone, o gal radote gražų variantą internete? Prieš perkant paminklą kapavietei, svarbu kruopščiai peržiūrėti, kas siūloma rinkoje. Apsilankykite keliose svetainėse internete, išanalizuokite siūlomas formas, dydžius, dizainus bei stilius.
Renkantis medžiagas, svarbu rinktis kokybiškus ir patvarius variantus, kurie ilgai tarnaus bei išsaugos savo pirminę išvaizdą. Renkantis dydį, nepamirškite nuspręsti, keliems žmonėms bus skirti antkapiai. Paminklai kapams gali būti statomi vienam, dviems ar daugiau žmonių.
Laikas pagalvoti apie paminklo stilių. Rasite daug skirtingų stilių variantų, nes rinkoje vyrauja įvairovė ir antkapiai gali būti sukurti pagal kiekvieno poreikius ir reikalavimus – tiek kuklesni, tiek puošnesni su įvairiais raštais ir ornamentais. Kai kurios įmonės, pavyzdžiui, „Tyli kalva“ siūlo ir dizainerės paslaugas – jums gali būti sukurti unikalūs, dar niekur nematyti antkapiai ir paminklai kapams.

Nusistatykite biudžetą

Paminklų atranka, įsigijimas bei sumontavimas gali nemažai kainuoti. Paminklų pavyzdžiai ir kainos iš tiesų gali labai skirtis. Iš anksto žinant savo biudžetą, išvengsite nereikalingo streso bei priimsite teisingiausią sprendimą. Beje, apie savo biudžetą jau iš anksto reiktų informuoti gamintojus. Tuomet paminklai kapams bus pagaminti būtent tokie, kokius galėsite įsigyti.
 

Užsisakykite maketą

Tiems, kam vis tiek sunku išsirinkti tinkamą antkapį, siūloma pasinaudoti specialistų paslaugomis ir užsisakyti paminklo maketą, vizualizaciją. Maketai padeda susikurti būsimo antkapio vaizdą. Taip lengviau išsirinkti paminklo spalvą, formą, dydį ir stilių, kuris atitiks jūsų reikalavimus.
 

Išsirinkite paminklo medžiagą, spalvą ir formą

Paminklai kapams yra gaminami iš įvairių medžiagų – granito, marmuro ar net medžio. Vis dėlto, populiariausi Lietuvoje yra iš granito pagaminti antkapiai. Šių paminklų pavyzdžiai ir kainos lietuviams yra prieinamiausios. Granitas yra pasirenkamas dėl savo patvarumo ir ilgaamžiškumo bei kokybės. Vertėtų atkreipti dėmesį, jog iš stambių ar nevienodų grūdų sudaryti granitai dūla greičiau nei iš smulkių. Tam, kad granitas ilgai tarnautų, reikia pasirinkti kokybiškų gamintojų gaminius.
Geras variantas – iš gamintojų prašykite gaminio garantijos, tuomet būsite ramūs dėl kokybės.
Antkapių spalvas ir formas dažniausiai diktuoja tuo metu vyraujančios mados, tačiau nereikėtų joms pasiduoti. Formą bei spalvą rinkitės tokią, kokia patinka jums. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į bendrą dominuojantį visos kapavietės stilių, tam, kad jūsų išsirinktas paminklas labai nesiskirtų nuo kitų.
 

Pasirūpinkite paminklo priežiūra

Išsirinkę paminklą, atkreipkite dėmesį į tai, ar jį lengva prižiūrėti. Nors granitas yra ilgalaikė medžiaga, tačiau ir jis yra neapsaugotas nuo dūlėjimo, nes jį veikia daug išorės veiksnių. Granito paminklai nereikalauja ypatingos priežiūros – tiesiog muilina šluoste nuvalykite dulkes, purvą ar susikaupusias samanas. Galite naudoti ir specialias valymo priemones, skirtas granitui. Paminklą reikėtų valyti keletą kartų per metus.
 
 
Netekus artimojo, kapų tvarkymas staiga tampa itin svarbia, tačiau nauja ir nežinoma veikla. Rinkoje gausu įvairiausių paminklų pasirinkimų, todėl iš pradžių labai lengva sutrikti, tačiau tikimės, jog šie patarimai padės jums išsirinkti paminklo ar antkapio medžiagą, formą, stilių, dizainą bei susiplanuoti biudžetą, atitinkantį jūsų poreikius. Taip pat išsirinkus paminklą, galėsite tinkamai jį prižiūrėti.