Iš viso: 0.00 €

Kapavietės tvarkymo klaidos

Kiekvienas siekiame, kad artimojo kapavietė būtų sutvarkyta estetiškai, kokybiškai, funkcionaliai, o rezultatas būtų ilgaamžis. Visgi, niekas nesame apsaugotas nuo klaidų, kurių taisymas jau įrengtoje kapavietėje gali pareikalauti papildomo laiko ir pinigų investicijų. Tikime, kad nesėkmėms galima užbėgti už akių, tad dalinamės dažniausiai pasikartojančiomis klaidomis, susijosiomis su kapų priežiūra.
 
 1. Kapavietės dizainas. Kartais nutinka taip, kad kapo dizainas neatitinka paminklo ar aplinkos stiliaus, neatspindi mirusiojo asmenybės ar buvusio amžiaus. Kapavietėje itin svarbi dizaino visuma. Nemenkas nesusipratimas įvyksta tada, kai norime viską susiprojektuoti patys, o įgyvendinus – kapavietė atrodo lyg įvairių elementų kratinys be jokio jungiamojo akcento. Taip pat dažnai pasitaiko, kad kapavietė įrengiama neatsižvelgiant į bendrą kapinių stilistiką, pavyzdžiui, senovinėse kapinėse kapavietė padengiama ryškiaspalve skalda.  
   
 2. Paklotas. Kapavietėjė, kuri yra dengta skalda ar kita panašia danga, paklotas užima svarbiausia vaidmenį. Jei jį pasirinkome neteisingai – mūsų darbas anksčiau ar vėliau susigadins. Tinkamiausias yra geotekstilės paklotas, kuris yra ir tvirtas, ir praleidžia drėgmę. Netinkamiausi yra polietileniniai patiesalai: juos ypatingai veikia aplinkos veiksniai, jie nėra atsparūs mechaniniams pažeidimams ir visiškai nepraleidžia drėgmės, o tai sukelia skaldos ar kitų dangų spalvos pokyčius, skalda pradeda pelyti ir samanoti. Polietilenas ilgainiui sutrūkinėja, tad pro jį nesudėtingai praauga piktžolės.
   
 3. Kapo dengimas. Kartais nutinka, kad norėdami sutaupyti, panaudojame įvairius namuose esančius likučius, tokius kaip – trinkelės, plytelės ir pan., kapavietės uždengimui. Tačiau nerekomenduojame medžiagų, skirtų vidaus apdailai, naudoti kapo įrengime. Jos reikalauja kitokios priežiūros, oro sąlygų bei naudojant tokio tipo medžiagas, sunku išgauti vientisą kapavietės vaizdą.
   
 4. Takelių spalva aplink kapavietę. Nenaudokite ryškesnių spalvų takelių aplink kapą, nei įrengta pati kapavietė – taip atkreipsite dėmesį ne į artimo žmogaus kapavietę, o į takelius aplink jį. Šviesios, pilkšvos trinkelės bei skalda – puikus pasirinkimas prie bet kokio stiliaus kapavietės.
 
 1. Šiukšlės. Niekas labiau nepablogina kapavietės vaizdo, kaip po įvairių švenčių užsilikusios šiukšlės. Po svarbių dienų, reikėtų planuoti užsukti į kapines ir susitvarkyti - surinkti užgesusias žvakes, išmesti nuvytusias gėles bei nuvalyti paminklo dulkes ir sugrėbti nukritusius lapus.
 
   Jeigu abejojate savo kapavietės pasirinkimu ar norite pagalbos ją sutvarkant, kreipkitės, mūsų komanda visada šalia!