Iš viso: 0.00 €

5 paprasti patarimai, kaip greitai sutvarkyti kapus per Vėlines

Dažnam mūsų lapkričio pirmosiomis dienomis reikia aplankyti ne viena, o kelis kapus. Orai tokie, kad būti lauke ilgai nesinori, na ir laiko, nuvažiavus vakare, būna ne per daugiausiai. Štai 5 paprasti patarimai, kad kapų tvarkymas Vėlinėms neužtruktų, kad kapą pavyktų sutvarkyti greitai ir gražiai, ir kad liktų dar kelios minutės susikaupimui, apmąstymams ir maldoms.
 

1. Iškaskite arba pakeiskite senas gėles

Jei kapuose lankėtės seniai – gali būti, kad reikės pašalinti kai kurias augančias gėles. Pradėkite būtent nuo jų, nes kasant prikris lapų, pribirs žemių. Galite pasodinti naujų gėlių arba tiesiog užlyginti žemes ir padėti vainiką. Turėkite omenyje, kad artėja žiemos metas, o dauguma gėlių neištveria jau ir pirmųjų šalčių. Gėles pakeisti galite eglių, pušų šakomis, dirbtinomis gėlėmis. Jei vis dėlto norite pasodinti kažką žydinčio – rinkitės viržius arba chrizantemas. Chrizantemos ištveria -5 laipsnių šaltį. Viržiai šalčio nebijo, tačiau per žiemą nuruduoja, tad gali nebeatrodyti taip gražiai.
 

2. Sugrėbkite lapus ir šiukšles

Važiuodami į kapus iš anksto pasirūpinkite priemonėmis – grėbliuku, kastuvėliu gėlėms, laistytuvu, keliomis šluostėmis. Su reikiamais įrankiais kapų tvarkymas Vėlinėms bus atliktas kur kas greičiau. Taigi, pašalinę senas ir pasodinę naujas gėles, viską sutvarkykite. Sugrėbkite lapus, surinkite aplink kapą esančias šiukšles. Jei kapas užpiltas skaldele – naudokite retesnį grėbliuką. Taip akmenukai liks savo vietoje. Beje, jei skaldelės jau likę nedaug, užpilkite naujos. Kapas iškart atrodys tvarkingiau ir naujau.
 

3. Nuvalykite nešvarumus nuo paminklo ir antkapio

Granito gaminius, aplipusius žemėmis, lengvai nuvalysite tiesiog šlapia šluoste. Tačiau, jei norite, kad po valymo paminklas ir antkapis dar ir spindėtų, kad prie jų greitai nepriliptų nauji nešvarumai – rinkitės specialų granito valiklį. Valymo priemonių gausu parduotuvėse ir prekybos centruose – tik svarbu atkreipti dėmesį, kad jie būtų tikrai pritaikyti granitui.
 
Beje, jei paminklas ir antkapis senas ir norėtumėte juos atnaujinti – puikus pasirinkimas granito gaminių restauravimas. Įmonės „Tyli kalva“ specialistai nuvalys visas apnašas, atnaujins užrašus. Taip pat sutvarkys įskilimus ar net šiek tiek, jums norint, pakeis formą. Kapas atrodys kaip naujas, o būsite išleidę daug mažesnę pinigų sumą, nei pirkdami naujus granito gaminius. Darbai atliekami itin greitai, tad kapų puošimas Vėlinėms tikrai neužtruks!
 

4. Uždekite žvakutes ir skirkite laiko maldoms

Per vėlines žvakių ir gėlių pasirinkimas būna išties gausus. „Tyli kalva“ dizaineriai pataria, kad svarbiausia nepersistengti. Rinkitės baltą, žalią ir juodą spalvas. Jei norite ryškesnio akcento – padėkite geltonų ar violetinių gėlių, žvakę su išskirtiniu papuošimu. Tačiau stenkitės nesumaišyti begalės spalvų, tuomet net ir švarus kapas atrodys netvarkingai. Jei keli kapai vienas šalia kito – derinkite juos tarpusavyje.
Uždekite žvakutes – štai, kapų tvarkymas Vėlinėms baigtas! Dabar galite skirti laiko apmąstymams ir maldoms. Juk būtent tai svarbiausia atvykus į kapines – prisiminti iškeliavusius artimus žmones.
 

5. Sutvarkykite šalia esantį apleistą kapą

Niekas mūsų taip nevienija, kaip gerumas. Kadangi savus kapus sutvarkysite greitai, skirkite bent kelias minutes šalia esančiam apleistam, niekieno netvarkomam kapui. Sugrėbkite lapus, nuvalykite purvą. Jei finansinė padėtis leidžia – uždekite bent vieną žvakutę. Bus gera, kai eidami link savo artimųjų kapų, matysite tvarkingus ir kitus kapus.
 
 
Tikimės, kad šie patarimai, kaip sutvarkyti kapus, jums bus naudingi – kad kapų puošimas Vėlinėms bus atliktas greitai, bet gražiai. Ir linkime gražios šventės – nes, na kaip kitaip galima vadinti dieną, kai visi kartu prisimename savo artimuosius, kai visa Lietuva skendi žvakučių šviesoje, kai visus suvienija ramybė ir susikaupimas.