Iš viso: 0.00 €

Kapų tvarkymas rudenį

kapu tvakymas rudeni

Atėjus rudeniui, labai svarbu tinkamai pasirūpinti kapais, kad pastarieji būtų prižiūrėti ne tik dabar, puikiai peržiemotų, bet ir puikiai atrodytų atėjus pavasariui. Kviečiame kapų tvarkymą rudenį planuoti kartu, kad darbas nenueitų veltui, o nupirkti daiktai netaptų nenaudojama sankaupa.

Puokštės su gyvomis gėlėmis

Pats paprasčiausias ir populiariausias būdas – pamerkti chrizantemų puokštę ar pastatyti gėlių vazoną. Gyvas chrizantemos žiedas – nuostabus kapo akcentas, tačiau paspaudus šaltukui, atėjus lietui, žiedai nukris ir liks styroti tik stiebeliai. Vazoną ar pamerktas gėles teks išmesti, tai labai neekologiška, o neatsiradus galimybei atvykti į kapines žiemos metu, pavasarį pasitiks išties netvarkingas vaizdas.

Puokštės su dirbtinėmis gėlėmis

Šiuolaikinėms technologijoms sparčiai judant į priekį, dirbtinės gėlės išties atrodo kaip tikros, o gražios išlieka itin ilgai. Žinoma, jos kiek brangesnės nei gyvos gėlės, tačiau ilgame periode – sutaupome, jas atnaujinti reikia labai retai.

Puokštės su spygliuočių šakomis

Savarankiškai sukurti puokštę kapams tikrai nėra sunku. O kapavietėje dominuojant akmeniui ir granito plokštėms – bendras vaizdas bus kiek jaukesnis, jei pastatysime gyvų gėlių puokštę. Tokioms puokštėms puikiai tinka eglių, tujų šakelės, šermukšnių žiedai bei spalvoti medžių lapai. Taip pat tvarkant kapavietę rudens metu puikiai tiks įvairios džiovintos gėlės: muilinė guboja, smilgos, sausučiai. Puokštės su spygliuočių šakomis puikiai sulaukia pavasario.

Ką sodinti?

Ekologiškiausias sprendimas, žinoma, auginti medžius, krūmus bei daugiametes gėles. Toks kapų sutvarkymas rudenį ir kitais metų laikais reikalauja mažiau pastangų, o puošybai nereikia didelių puokščių ar vienmečių augalų, kuriuos reikia keisti kiekvieną sezoną.

Medžiai taip pat apsaugo kapavietę nuo vasaros sausrų ir tiesioginių saulės spindulių. O įvairūs krūmeliai gali būti apkerpami kiekvieną sezoną vis kitaip. Tam puikiai tinka raugerškis – pakenčia formavimą, tinka ir gyvatvorėms formuoti. Raugerškių lapeliai gali būti ne tik žalios, bet ir tamsiai purpurinės, sodriai žalios spalvos. Tiesa, Vėlinių laikotarpiu raugerškiai sunokina raudonas uogytes, kurios tampa puikiu kapavietės akcentu.

Ką sodinti tvarkant kapavietę rudenį? 

Įvairūs daugiamečiai augalėliai su spalvotais lapeliais, pavyzdžiui alūnės,  – gražūs visus metus ir stebina skirtingų lapų atspalviais: nuo rusvos plytų spalvos iki švelniai gelsvų ir sodriai purpurinių.

Dar vienas augalas, gražus ir vėlyvą rudenį, ir žiemą – fortūno ožekšnis. Suaugęs į tankų kilimą, jis nuostabiai atrodys visus metus, o nukritus vienam kitam šapeliui – nesimatys, jie tarsi išnyks lapelių margume.

Kaip pasiruošti pavasariui jau dabar?

Kad atėjus pavasariui nereikėtų vėl galvoti apie vienmečių gėlių sodinimą, jau dabar galite pasirūpinti būsimu kapų vaizdu. Pats metas svogūninėms gėlėms: snieguolėms, tulpėms. Tik nekurkite didelio margumyno, o aukštesnius augalus sodinkite toliau, žemesnius – arčiau. Pasirinkite vieną pagrindinę spalvą ar kelių derinį.