Iš viso: 0.00 €

Kapų tvarkymas akmenukais

Dažnai restauruojant ar įrengiant kapavietę, griebiamės didelių iššūkių: leidžiames į nematyto, prabangaus paminklo paieškas, pasineriame į tinkamų kapavietės aksesuarų derinimą, sukame galvą kokiu tekstu ir kapavietės išdėstymu galėtume tinkamiausiai prisiminti artimą žmogų. Neretai pamirštame itin populiarius, subtilius, laiko patvirtintus ir nebrangius kapavietės sprendimus, pavyzdžiui - pasitelkti kapavietės tvarkyme akmenukus.
 

Akmenukai - svarbiausias akcentas

Tinkamai parinkus dekoratyvinius akmenukus, ne tik pagyviname kapavietės dizainą, bet tai gali tapti vienu svarbiausių akcentų. Akmenukai puikiai tinka kompozicijos kūrimui. Pavyzdžiui, daugiamečius augalus derinant kartu su akmenukais. Kai naudojame skirtingas dangas bei žalumą - vaizdas būna gyvesnis, originalesnis, įdomesnis bei įsimintinesnis. Akmenukų dėka galime sukurti abstrakčius vaizdus ar raštus, kurie puošia bei leidžia kapavietę paversti įsimintinesne.
kapaviete su akmenukais

Perskyrimai

Žinoma, naudojant akmenukus, dažnai pastebime vieną didžiausių klaidų - pamirštama naudoti perskyrimus. Tad laikui bėgant, skirtingų akmenukų spalvų kompozicijos, susimaišo tarpusavyje, taip sukurdamos netvarkos jausmą. Perskyrimus naudoti - būtina. Tai garantuoja ilgalaikį tvarkingos kapavietės efektą. Renkantis reikėtų nepamiršti, kad perskyrimo spalva turi būti neutrali, įtvirtinta pakankamai giliai, kad besikeičiantys metų laikai ir su jais atkeliaujantys oro pokyčiai, neiškilnotų. Perskyrimas neturėtų būti išlindęs daugiau nei 1 cm. virš pasirinktos dangos.  Įrengiant taip pat reikėtų skirti didesnį dėmesį perskyrimų sujungimui - šie neturėtų matytis.
 

Dangos paruošimas

Piktžolės - estetikos griovėjos, tad labai svarbu nepamiršti ir tinkamai paruošti pagrindą, kurį dengsime akmenukais. Tam reikalingas specialus geotekstilės patiesalas, kuris puikiai praleidžia drėgmę (akmenukai nepūva, nepakeičia spalvos, nežaliuoja), nepraleidžia piktžolių. Geotekstilės patiesalas - ilgaamžis, jo neveikia išorinės aplinkos sąlygos ir oro pokyčiai.
Primename, kad reikėtų vengti polietileninio patiesalo. Šis tarnauja gana trumpai, o veikiamas oro pokyčių bei įvairių aplinkos sąlygų - greitai suplyšta. Taip nutikus, pradeda augti piktžolės bei po patiesalu esanti danga pradeda maišytis su akmenukais.

kapas su akmenukais