Iš viso: 0.00 €

Kapavietės puošimo būdai ir aksesuarai

Kapų tvarkymas ir jų puošimas – itin individualus dalykas, tačiau dažniausiai žmonės laikosi jau įprastų tradicijų, pasiteisinusių derinių kapinėse ir į naujoves žvelgia kiek atsargiai. Standartiniais kapinių elementais vis dar išlieka paminklai, tvoros, suoliukai. Paprastai pati kapavietė yra sudaryta iš paminklo ir gėlyno. Visi kiti komponentai gali būti laikomi neprivalomais, tačiau būtent jie suteikia kapavietei išskirtinumo bei unikalumo. 
Užsakydami paruoštus paminklus dirbtuvėse, gamintojai dažnai siūlo standartinių elementų rinkinį, kuriame taip pat yra aksesuarų: kryžiai arba gėlės, statulėlės arba vazos. Šie kapavietės elementai palengvina laidojimo vietos priežiūrą ir paįvairina paminklo išvaizdą. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad užsakant paminklą, kiekviena dalis gali būti derinama ir gaminama atskirai pagal konkrečius norus. Taip kapavietės paįvairinamos vazomis, žvakidėmis, žibintais, dekoratyviniais elementais, skulptūromis.
 
Daugybė paminklų dekoravimui skirtų aksesuarų pasirinkimas priklausys nuo to, kaip įrengta kapavietė, tad šiais klausimais reikėtų kreiptis į specialistą, kitu atveju – gali nebelikti vietos aksesuarams. Specialistai atranda gudrių sprendimų kaip įvairius puošybos elementus paversti ne tik gražiais, bet ir funkcionaliais. Pavyzdžiui akmeniniai tvoros stulpeliai gali virsti vazomis.  


 

Pagrindiniai kapavietės aksesuarai:

Žvakidės ir žibintai

Ugnis, nepriklausomai nuo tikėjimo, visuomet turėjo simbolinę reikšmę. Uždegdami ugnelę ant kapo, mes lyg pranešame sielai, jog ją prisimename. Taip pat šviesa simbolizuoja amžiną džiaugsmą ir dėkingumą. Todėl, kaip jau įprasta, žibintas montuojamas šalia paminklo ar kryžiaus. Žvakės taip pat simbolizuoja dieviškąją šviesą, o žvakidės gali tapti ne tik puošybos elementu, bet ir atskira skulptūros kompozicija.
 
Svarbu paminėti, kad ritualinės žvakidės ar žibintai yra gaminami taip, jog išsilydęs vaškas nepatektų ant kitų skulptūros elementų ir nesukeltų jiems žalos. Pagrindinė šių gaminių medžiaga – poliruotas granitas – itin patvarus akmuo, kurį po daugelio metų galima restauruoti ir vėl atrodys lyg naujas.

 

Vazos

Jos kapavietei suteikia išskirtinumo, bei įkvepia stilingumu. Kapavietėje vaza naudojama ne tik kaip dekoratyvinė detalė, bet ir atlieka svarbią funkciją – neleidžia išdžiūvusioms gėlėms būti išbarstomoms po kapavietę bei kapines. Taip pat kapavietės vazoje galima ne tik laikyti šviežias gėles, bet ir naudoti kaip gėlių vazoną.

Raidės

Grakščiai išraityti bronzos žodžiai ant paminklo – papuošia kiekvieną kapavietę ir suteikia jai asmeniškumo. Čia gali atsirasti ne tik vardas, pavardė, gimimo bei mirties metai, tačiau ir artimąjį primenantys švelnūs žodžiai, frazės, įvairūs atsiminimų fragmentai.
 

 

Skulptūros

Nuo senų laikų buvo tikimą, kad jei kapavietę puošia įvairios skulptūros – vėlionį itin mylėjo artimieji bei labai gerai pažinojo pats skluptorius – skulptūros atspindėjo vėlionį. Šis kapavietės puošimo būdas išliko ir iki šių dienų.