Iš viso: 0.00 €

Kapų gėlės ir augalai, kurie nereikalauja daug dėmesio

Apželdinimas įvairiais augalais bei gėlėmis – dar viena svarbi ir atsakinga užduotis įrenginėjant naują ar atnaujinant seną kapavietę. Pasirinkus teisingas kapų gėles, jos ilgai džiugins akį ir nereikalaus nuolatinės priežiūros, tad į kokius reikėtų atkreipti dėmesį? Jeigu kapavietę pasiekia tiesioginiai saulės spinduliai – rinkitės šviesą mėgstančius augalus, jeigu po medžiais – dalinį ar visišką pavėsį pakenčiančius. Jeigu neturėsite galimybės dažnai lankyti kapavietės, ją lieti, tręšti ir kitaip prižiūrėti gėlių – puikiai tiks nereiklios gėlės.
 
Keletas populiariausių variantų jūsų idėjoms įgyvendinti:
 
Našlaitės  – vienos pirmųjų kapaviečių gėlių, kurios sodinamos tik praėjus žiemai. Tiesa, reikėtų rinktis smulkiažiedes našlaites, jos suformuoja gražų, vešlų žydintį kilimą ir džiugina akį iki Joninių, o kartais ir iki liepos pradžios.
 
naslaites

Čiobreliai – puikiai sausrą pakenčiantis augalas, per laiką suaugantis į tankų gražų kilimą. Jiems nereikalinga derlinga dirva ar nuolatinis drėkinimas, o ir saulė jiems nebaisi.
 
 ciobreliai

Šalavijai – itin saulėtas vietas mėgstantis augalas, kuris tampa ryškiu vasaros akcentu kapavietėje.
 
 salavijai
 
Glažutė – klasikinis augalas, kuris dažnai naudojamas kapavietės apželdinimui. Tai pilkas smulkios faktūros kilimėlis, kuris pražysta baltais žiedais ir tam nereikia jokios ypatingos priežiūros.
 
glazute
 
Gacanijos – vienos populiariausių saulėtoje kapinių vietoje vasara augančių gėlių. Tai į ramunes panašios, kiek didesnių žiedų gėlės, kurios suauga į gražius krūmelius. Gacanijos yra nereiklios, lengvai pakelia sausrą bei perlaistymą. Tiesa, gacanijos savo žiedais džiugina tik saulėtomis dienomis, kai apsiniaukę, jie lieka neišsiskleidę.
 
gazanijos

Vilnotoji notra – saulės vonias mėgstanti, sausai atspari ir nereikli kapų gėlė, kuri puikiai atrodo pasodinta šalia paminklo arba kapavietės kraštuose.
 
 
Argirantemos – dėl savo panašumo į chrizantemas, dar vadinamos vasarinėmis chrizantemomis, kadangi mėgsta saulę, o taisyklingos formos neaukštas kupstas žydi visą vasarą.  
 
Argyranthemum

Serenčiai – vienas universaliausių ir daugelį metų vienas populiariausių augalų kapinėse. Tai itin nereiklus, tačiau gausiai žydintis augalas.
 
serenciai
 

Tiesa, prieš puošiant kapavietę gėlėmis ar kitais augalais, reikėtų pasirūpinti žeme, kuri dažnai kapinėse būna prasta, tokiu atveju reikėtų prieš sodinant augalus, įterpti geresnės žemės. Pavyzdžiui, jau paruošto gėlių grunto ar juodžemio. Jeigu planuojate pasodinus augalus, žemę užpilti pasirinkta danga – nepamirškite patiesti agroplėvelės, ji neleis piktžolėms augti.

Kad ir ką nuspręstumėte, mūsų kapų tvarkymo specialistai visada pasiruošę jums padėti ir atsakyti į rūpimus klausimus.