Iš viso: 0.00 €

Kapo puošimas akmens skalda

Kapavietės įrengimas – vienas iš artimojo palydėjimo anapilin būdų. Tinkamai parinktas jos dizainas padės sukurti išskirtinę brangaus žmogaus atminimo vietą.
 
„Šiandien įrenginėjant kapavietes, ieškoma bekompromisių sprendimų. Apdailai pasirenkami dizaino elementai ne tik sukuria išskirtines kompozicijas, bet ir išlieka praktiški. Vienas tokių elementų – akmens skalda“,– sako „Tyli kalva“ kapų tvarkymo įmonės dizainerė.

Kapo puosimas skalda

Akmens skalda – kas tai?

 Skalda – tai natūrali medžiaga, naudojama dekoratyvinei apdailai. Vienas esminių akmens skaldos kintamųjų yra jos dydis. Įprastai, akmens skalda yra būna nuo 1 iki 60 mm diametro. Atsižvelgiant į tai, kaip ir kur ji bus naudojama, skalda parenkama pagal spalvą. Labiausiai kapinėms tinka marmurinė, kvarcito ir granito akmens skalda.
 

Akmens skaldos rūšys

Pagrindinis natūralios akmens skaldos skirtingų rūšių bruožas – dydis. Išsiskiria šios grupės: smulki, vidutinė, stambi ir smulkiatekstūrė. Visos akmens skaldos rūšys pirmiausia turi natūralią formą, tačiau siekiant padaryti ją lengviau pritaikomą kapo puošimui, ji skaldoma ir šlifuojama. Būtent dėl to skaldos akmenukai sukrenta glaudžiai beveik nepalikdami tarpų, kuriuose galėtų kauptis nukritę medžių lapai ar kiti nešvarumai.
 
Antrasis bruožas – akmens skaldos spalva. Akmens skalda gali būti naudojama natūralios spalvos arba dažoma. Akmens skaldos dažymas vyksta pramoniniu būdu. Dažų sudėtyje nenaudojamos jokios toksinės medžiagos. Didelis dėmesys dažų formulei užtikrina akmens skaldos ilgaamžiškumą – ji nekeičia spalvos nepriklausomai nuo kintančių oro sąlygų.
 

Dekoratyvinis akmens skaldos panaudojimas

Bene patogiausias kapo apdailos būdas – akmens skaldos derinimas su natūralių gėlių lysvėmis. Tai ne tik gražus, bet ir mažiau priežiūros reikalaujantis variantas, kadangi akmens skalda padengti plotai visai reikalauja ne tiek daug priežiūros, pro ją neauga žolė.
 
Vienas svarbiausių žingsnių dekoruojant kapavietę akmens skalda – tinkamas vietos paruošimas. Tam, kad kintančios oro sąlygos nepaveiktų akmens, reikalingas geras drenažas. „Užtikrinant vandens nutekėjimą, išvengiama akmens spalvos pokyčių bei samanojimo“, – sako dizainerė. Ne ką mažiau svarbus dalykas – apsauga nuo augmenijos. Dengiant kapavietę skaldele, gruntas sutankinamas bei padengiamas aukščiausios kokybės plėvele. Itin stipri ir patvari, ji užkerta kelią dygti augalams, o joje esančios skylutės leidžia vandeniui nutekėti.
 
Renkantis akmens skaldą, svarbu atsižvelgti į reljefą, gruntą, šalimai esančius kapus, augaliją bei apšvietimą. Jei netoli kapo auga medžiai, praktiškesnis variantas – smulki skalda. Ji neturi tarpų, todėl joje nesikaupia nukritę lapai ar spygliai, tokia skalda taip pat yra lengvai prižiūrima. Suderinę akmens skaldą su antkapiu bei kitais elementais, suteiksite kapavietei šviežią, tvarkingą bei išpuoselėtą išvaizdą.
 
Įprastai vieno kvadratinio metro papuošimui prireikia 40–50 kg akmens skaldos.

kapas su akmens skalda