Iš viso: 0.00 €

Kaip atpažinti kokybiškus kapavietės elementus?

Kapavietės įrengimas – atsakingas ir daug dėmesio detalėms reikalaujantis darbas. O ką jau bekalbėti apie netekties atneštą stresą, su kuriuo taip pat reikia tvarkytis. Tačiau ne visi šioje situacijoje yra supratingi ir norintys padėti – vis dažniau pasitaiko nekokybiškų iš Kinijos atvežtų kapavietės elementų. Todėl dalinamės trumpu gidu: ką būtina žinoti ir į ką reikėtų ypatingai atkreipti dėmesį siekiant išvengti kainos neatitinkančių pirkinių. 

 Pagaminimo šalis

Renkantis paminklą tiek internetu, tiek aikštelėje, būtina pasiteirauti, kur buvo pagamintas – Lietuvoje ar Kinijoje. Žinoma, dažnas gali pameluoti, tačiau pasiteirauti reikia – pasitaiko pardavėjų, kurie neslepia fakto, kad prekiauja ir kinietiška produkcija. 

Pastebime, kad Kinijoje pagaminti paminklai atrodo išties gerai ir itin traukia akį, tačiau šis blizgesys dažniausiai būna laikinas. Kinijoje pagaminta granito produkcija būna padengta laku, kuris veikiamas aplinkos veiksnių – išblunka. O išblukimo pašalinti nepavyksta net perpoliruojant akmenį, taigi toks paminklas tampa neestetišku. Iš juodo pavirsta pilkšvu ar net žaliu. Žinoma, ant spalvoto granito išblukimai nėra tokie pastebimi, o šviesus išvis nebluks. 

 

Gaminio, pagaminto Kinijoje ir Lietuvoje, skirtumai

Kinijoje pagaminta produkcija paprastai būna nebrangi ir itin ryškios, intensyvios juodos spalvos, o lako pagalba akmens blizgumas prilygsta veidrodžiui. Kitas Kinijoje pagamintą prekę išduodantis etapas – visiškai vienodi paminklai skirtingų įmonių aikštelėse. Jeigu atradote patinkantį paminklą – užsukite ir į kelias kitas pardavimo vietas.  Žinoma, paminklas pagamintas Kinijoje, nebūtinai blogas sprendimas. Spalvos dažnai išblunka minimaliai, o pasirinkus tankesnį granito raštą – gali visai nesimatyti. Kinijoje pagaminti juodo granito paminklai – labiau tinkami mažiau saulėtose kapinių vietose. Jei paminklas nebus nuolat veikiamas tiesioginių saulės spindulių, išbluks kur kas mažiau ir kur kas lėčiau.

 

  antkapis

Viskas slypi detalėse

Išsirinkus paminklą, kruopščiai jį apžiūrėkite: ar nėra akmens įtrūkimų, blogai nupoliruotų vietų, spalvos pakitimų ar kitų smulkių ar vos pastebimų defektų. 
Renkantis granitą kapavietės uždengimui reikėtų nepamiršti, kad daugelis šviesių ir pilkos spalvos granitų yra linkę sugerti drėgmę, todėl ant akmens atsiranda tamsios dėmės. Vasaros metu, kai nelyja, jos išdžiūsta, tačiau drėgnaisiais metų laikais jos bus matomos – tai nėra brokas, tai viena iš granito savybių. 

Kokybiško paminklo ar kitų kapavietės elementų pasirinkimas – garantuoja ilgaamžiškumą, laikui nepavaldžią estetiką bei lengvą priežiūra. Pasirinkus tokius produktus sumažiname laiką kapavietės priežiūrai bei sutaupome pinigų.