Iš viso: 0.00 €

Granito plokščių valymas ir priežiūra

granito plokste (valymas)

Ir nors akmuo yra itin ilgaamžiškas, tačiau granito plokštes valyti ir tinkamai prižiūrėti yra būtina – tik taip užtikrinsime jų ilgą, gražų ir prabangų gyvavimą. Dalinamės patarimais, kurie bus naudingi granito plokščių valymui bei tinkamai jų priežiūrai.

Specialios priemonės

Natūralaus marmuro paminklai bei kiti kapavietės elementai turėtų būti plaunami specialiomis priemonėmis – skysčiais, kurie puikiai pasitarnauja kasdieniniam granito plokščių valymui. 

Ištepus granito paviršių riebalais ar užtiškus cementui – kapavietės paviršių reikėtų nušveisti specialiu šepečiu bei naudoti priemones, kurios skirtos riebalų tirpdinimui.

Ant paminklo atsiradus dažų dėmių – reikėtų naudoti nuo granito paviršiams skirtą pastą, kuri puikiai pašalina dažų dėmes.

Granito paviršių ypatingai mėgsta dumbliai ir pelėsis, tačiau tam galima užbėgti už akių – tam turime specialią priemonę, kurią užtenka naudoti du kartus į metus, ty. kas 6 mėnesius. Šia priemone padengti granito paviršių rekomenduojame pavasarį bei rudenį, kadangi pelėsis ir dumbliai atkeliauja kartu su drėgnu oru. Šios priemonės labai palengvina kasdieninę granito priežiūra – jie yra skaidrūs, greitai įsigeria į paviršių ir nepakeičia akmens išvaizdos. Tai tarsi nematoma akmens apsauga nuo vandens bei purvo. 

Jei ant granito paviršiaus nutiško vaško – dėmę reikėtų užpilti karštu vandeniu ir itin atsargiai, stengiantis nesubraižyti granito paviršiaus, nušveisti vašką peiliuku.

Kasdieninė priežiūra

Apart įvairių priemonių, reikėtų nepamiršti aplankius kapavietę, nuo visų granito plokščių paviršių nuvalyti dulkių, nubraukti šakeles bei kitus vėjo suneštus šapus. Granito paviršių reikėtų valyti reguliariai, neturint specialių priemonių reikėtų tai daryti kiek dažniau. Tam puikiai tinka minkšta sudrėkinta kempinė.

Ypatingai svarbu granito paviršių nuvalyti po gausių kritulių, kadangi pastarieji sumažina paminklo paviršiaus blizgesį.

Pabrėžiame, kad paminklo paviršiaus geriau nevalyti pirma po ranka pasitaikiusia priemone, nes įprastose valymo priemonėse dažnai pasitaiko priedų, kurie ėda paviršius – gali atsirasti dėmių, o jų išvalyti dažniausiai neįmanoma. Taip pat pasitaiko priemonių, kurios yra riebios. Riebalais padengtas granito paviršius lengvai išsipurvina ir sugeria aplinkos nešvarumus.

"Tyli kalva" siūlo didelį granito plokščių pasirinkimą. Apžiūrėti, užduoti klausimus ir padaryti užsakymą galite atvykę į mūsų aikštelę Vilniuje arba Elektrėnuose.